Evcil hayvan sahipleri için 11 temizlik önerisi yazımızı okuduktan sonra hijyenik bir temizlik gerçekleştirmenin yolunu bulabilirsiniz. Bir çoğumuzun evinde evimizin tatlı afacanları olan ev hayvanları vardır. Evcil hayvan beslenen evlerde temizlik konusunda ek yapılarak gerçekleştirilmesi gereken temizlik işlemleri bulunmaktadır. Evcil hayvan için risk teşkil etmeyen doğal temizlik ürünlerinin kullanımı tercih edilmelidir. Size önereceğimiz tavsiyeler doğrultusunda temizlik işlemlerini gerçekleştirebilir veya profesyonel bir temizlik hizmeti desteği alabilirsiniz. Evcil hayvanların kirlettiği bölgeleri temizlemenin bazı pratik yolları bulunaktadır. Maddeler halinde hangi işlemleri nasıl uygulamanız gerektiği konusunda bilgileri paylaşacağız. Evcil hayvan sahipleri için 11 temizlik önerisi‘ni kalem kalem ele alalım.

Yerleri Sirkeli Su Kullanarak Temizleyin.

Kullanacağınız temizlik ürününün evcil hayvanınıza zarar verebileceği şüpheniz olduğu zamanlarda kova içerisine yer alan suya sirke ekleyerek karışım yapabilirsiniz. Sileceğiniz alanın genişliğine göre miktarı ayarlayabilirsiniz. Sirkeli suyla daha sonrasında istediğiniz alanı silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Sirkeli suyla yerlerin silinmesinin önemi ise mikroorganizmaları öldürdüğü için önemlidir. Suyla karıştırıldığı zaman sirkenin ağır kokusunun bir etkisi kalmayacaktır. Bu temizlik sonrasında doğal bir ürün kullanarak hijyenik bir temizlik işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız.
Evcil Hayvanınızın Kabını Düzenli Olarak Günlük Temizleyin.
Günlük olarak yaş mama, kuru mama veya su verdiğiniz kaplar temizlenmediği zamanlarda mikroorganizma üretmektedir. Düzenli olarak sıklıkla evcil hayvanınızın yemek ve su kabını su ve sabun yardımıyla temizleyerek doğal bir temizlik yöntemi tercih etmiş olursunuz. Hijyen bu konularda gerçekten çok önemlidir. Basit bir işlem gibi gözüküyor olsa da ihmal sonucunda zararlı mikroorganizmaların üremesine neden olarak farklı hastalıklara yol açabiliriz.

Evcil Hayvanınızı fırçalayın ve Tarayın.

Evcil hayvanınızı düzenli olarak belirli aralıklarla fırçalayın ve ardından tarayın. Bu yaptığınız işlemlerde evcil hayvanınızı rahatlatmış olduğunuz gibi ortama da tüy dökülme oranını düşürmüş olursunuz. Bu sayede evin her yerinde kıl görmekten kurtulmuş olursunuz ve kirlenmeyi geciktirmiş olursunuz. Tarama sıklığını evcil hayvanınızın tüy yapısı ve cinsine göre kendiniz belirleyebilirsiniz.

Kokuları Gidermek için Karbonat Kullanın.

Parfüm kokuyu gidermediği gibi etkisi geçtikten sonra var olan kokunun yayılma oranını daha da arttırmaktadır. Kokuyu bastırmak yerine karbonat kullanarak kokuyu tamamen yok edebilirsiniz. Karbonat sürülen yüzeylerde koku giderilir. Evcil dostunuzun rahat etmesi ve kötü kokulardan kurtulmak için karbonat kullanmanızı öneririz.

Mutfak ve Banyo’da Kimyasal Kullanımından Kaçının.

Mutfak ve Banyolarda temizlik yaparken normalde sürekli olarak ağır kimyasal ürünler kullanılmaktadır. Normal şartlarda bu kimyasalların sağlığınızı olumsuz etkilemediğini düşünüyor olsanız da evcil dostlarınız bu yüzeylere temas ettiğinde olumsuz olarak etkilenebilir. Kokularda kullandığımız gibi bu yüzeylere karbonat ve tuz karışımı yaparak kirleri kolay bir şekilde yüzeyden çıkartabilirsiniz.

Tuvalet Temizliğinde Sirke Kullanın.

Yerleri silerken uyguladığımız sirke kullanımını tuvaletleri temizlerken de kullanabilirsiniz. Suyla sirke karışımı yaparak tuvaletleri temizleyebilir ve doğal bir temizlik gerçekleştirmiş olursunuz.

Evcil Hayvanınızın Yatağını Yıkayın ve Havalandırın.

Evcil hayvanınızın uyuduğu yatağı sık sık havalandırmanızı ve yıkamanızı öneririz. Uzun süre yıkanmayan ve havalandırılmayan yataklarda mikroorganizmalar üremeye başlar. Evcil hayvanınızın yatağını yıkarken de doğal temizlik ürünü kullandığımıza dikkat etmemizde büyük fayda var.

Camlarda Limon Suyu Kullanın.

Camlardaki kir ve pisliğin gitmesini istiyor, parlak bir görünüm elde etmek istiyor ve kimyasal ürün kullanmak istemiyor musunuz? O zaman size limon suyunu öneriyoruz. Camlarınızı limonlu suyla silerek parlak bir görünüm ve güzel bir temizlik elde edebilirsiniz.

Evcil hayvanınızı uygun zamanlarda yıkayın.

Evcil hayvanınızın cinsine göre periyotlarını öğrenip uygun bir şekilde yıkamalısınız. Evcil hayvanların cinsine göre bu süre değişiklik gösterebilir.
Leke çıkarılmasında doğal ürünler kullanın.
Leke çıkarma işlemlerinde karbonat ve sıvı sabun karışımı ile doğal temizlik ürünü elde etmiş olarak leke çıkarma işlemi uygulayabilirsiniz. Leke çıkarma işleminde bir sünger veya bez yardımıyla lekeyi yayarak değil, oval şekilde ovalayarak dışarıdan lekenin merkezine doğru işlem uygulayın.

Kedi Kumu Plastiği Sayınızı Arttırın.

Evinizin farklı odalarında bir kaç tane kedi kumu plastiği bulundurmanız kirlenmeyi en hafife indirgeyecektir.
Evinizde bulunan imkanlar doğrultusunda doğal temizlik ürünleriyle temizlik işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Daha profesyonel bir temizlik hizmeti almak istiyorsanız Hijyenik Temizlik Şirketimizi arayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Samsun İlçelerine temizlik hizmeti vermeye devam ediyoruz. Her türlü temizlik konusunda sizlerin yanındayız.